Być może szukając po raz kolejny ciekawej aplikacji, dzięki której wreszcie uda Wam się z kimś umówić na randkę uświadomiliście sobie, że każdą z tych aplikacji mieliście już w swoim telefonie i żadna nie przyniosła oczekiwanego rezultatu oprócz na próżno wydanych pieniędzy na konto premium, które miało zwiększyć Wasze szanse w znalezieniu tej właściwej osoby .

Tinder, Badoo, Sympatia to frazy, które sprawiają że macie ochotę wyemigrować na Antarktydę? Nie martwcie się, jest inna opcja, Facebook randki. Właśnie w 2019 roku Facebook wprowadził na rynek swoją nową aplikację do poszukiwań miłosnych uniesień o nazwie Facebook Dating. Warto jest zainteresować się tą aplikacją chociażby z samej ciekawości poznawania nowych-starych doświadczeń?

Wejdźmy razem w świat randek na Facebooku z wiatrem we włosach i uczuciem lekkiej bryzy znad Oceanu Spokojnego muskającej naszą twarz w trakcie porannego joggingu ulicami Beverly Hills.

Co to jest Facebook Dating?

Facebook Dating (po polsku: Facebook Randki) to serwis randkowy rozwijany na Facebooku. Użytkownicy Facebook Dating mogą filtrować wyniki według lokalizacji, liczby dzieci, religii, wieku lub wzrostu i dopasowywać je do innych użytkowników w promieniu 100 km od miejsca naszego zamieszkania.

facebook dating - co to

Facebook ogłosił prace nad usługą na konferencji deweloperów F8 w maju 2018 r. Usługa nie została w pełni ogłoszona na konferencji, jednakże uczestnikom powiedziano, że wkrótce pojawi się więcej informacji na jej temat. Funkcja randek w wersji beta była ewaluowana na wewnętrznych testach w korporacji już na kilka miesięcy przed konferencją F8.

Od swojego oficjalnego startu w 2019 roku Facebook Dating połączył w pary już 1,5 mld użytkowników. Brzmi zachęcająco? A jakże, od października aplikacja dostępna jest także dla polskojęzycznych użytkowników Internetu – pod nazwą Facebook Randki. Warto samemu przekonać się co oferuje nam ta usługa.

Czy Facebook Randki są lepsze od innych aplikacji?

Czy mieliście już dość płacenia za takie gadżety jak możliwość pisania z kimś po zakupieniu żetonów na Badoo, albo możliwość wysłania jednej wiadomości dziennie na Sympatii wzbudzała w Was śmiech politowania dla Twórców jej aplikacji? Teraz to się zmienia. Facebook pragnie swoją aplikacją randkową przejąć ten rynek i wprowadza wszystkie udogodnienia w komunikacji z pozostałymi użytkownikami za darmo.

aplikacje randkowe - facebook, tinder, badoo

Ale czy na pewno jedynym celem jest uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku aplikacji randkowych? Ponoć Tinder przejmując lwią część tego przepastnego rynku zebrał już wystarczająco dużo danych na temat naszych zachowań, orientacji seksualnej, upodobań kulinarnych, zainteresowań i sympatii odnośnie marek. Brzmi ciekawie i zachęcająco dla rzeszy speców od marketingu, prawda? A zatem, czy ruch Facebooka może dziwić? Aplikacja randkowa to nowe źródło informacji, które dzięki narzędziom Big Data można ładnie opakować i sprzedać reklamodawcom, oczywiście w bezpieczny i nie inwazyjny dla przeciętnego użytkownika Internetu sposób.

W końcu żyjemy w erze opasłych polityk prywatności, regulaminów użytkowania i RODO, a weryfikowanie tożsamości za pomocą numeru telefonu komórkowego, zabezpieczenia biometryczne i wykonywanie prostych czynności weryfikacyjnych w oparciu o selfie, te wszystkie metody mają przeciwdziałać próbom wyłudzania informacji i oszustwom oraz zapewnić nam ochronę przed armiami botnetów masowo zakładających konta w celu wysyłania niechcianych wiadomości z linkami mogącymi zawierać wirusy. Każdy o tym wie, ale każdy też chce wierzyć, że Facebook ze swoimi narzędziami weryfikacji tożsamości kradnie nam naszą wolność, także tą do popełniania gigantycznych błędów w kwestii ochrony naszych danych osobowych.

Najważniejsze funkcje Facebook Dating

Facebook Dating wygląda na bardzo przemyślaną aplikację randkową. Poniżej przedstawimy kilka funkcjonalności, które sprawiają że randkowanie z Facebookiem może być naprawdę satysfakcjonujące.

facebook randki - funkcje

Oto najważniejsze funkcje w Facebook Randki:

  • Po pierwsze, Facebook Dating nie informuje naszych znajomych, że dołączyliśmy do grona użytkowników tej aplikacji randkowej. Jest to zatem ukłon w stronę naszej prywatności i nie musimy się martwić, że zostaniemy zalani pytaniami ze strony znajomych o to po co nam to, skoro jest tyle wspaniałych dziewczyn lub chłopaków, których można poznać w realnym świecie.
  • Po drugie, aplikacja umożliwia określenie naszej orientacji seksualnej jak i tego kim się tak naprawdę czujemy w ciele kobiety bądź mężczyzny. Innymi słowy pełne wsparcie ze strony aplikacji dla osób nieheteronormatywnych oraz transpłciowych.
  • Po trzecie, Facebook Dating współpracując ściśle z danymi pobieranymi z naszego profilu facebookowego będzie robił wszystko, aby przypadkiem nie połączyć nas w miłosnej relacji z przełożoną z pracy, u której staramy się jedynie o awans i podwyżkę. Jednakże ta opcja nie dotyczy już znajomych naszych znajomych, dlatego jeżeli jeszcze kogoś nie znamy na tyle dobrze, że nie dodaliśmy jej do znajomych to Facebook Dating będzie dobrym sposobem na to żeby to zrobić w przyszłości.
  • Po czwarte, Facebook Dating to całkowicie niezależna od Facebook i Messengera aplikacja z własnym komunikatorem. Jest to opcja dla tych którzy jednak obawiają się, iż mogą zostać namierzeni przez stalkerów, których pełno jest na tego rodzaju portalach randkowych. W końcu portale randkowe to tygiel emocji i dążeń do poznania kogoś nie tylko w celu oglądania znaczków, ale także przede wszystkim próba poznania partnera seksualnego, a jak wiadomo te energie mogą wzbudzać skrajne emocje, które w internecie mogą przejawiać się tylko i wyłącznie gorzkimi żalami i zapychaniem skrzynek wiadomości.

Na koniec najważniejsze: pamiętajmy, że z wszystkich aplikacji randkowych należy korzystać ostrożnie!

Autor