Landing page – inaczej ‚strona lądowania’ lub ‚strona landingowa’ – to specyficzny typ strony internetowej, która zwykle funkcjonuje jako dodatek do serwisu głównego.

Strona lądowania jest najczęściej wykorzystywana w trakcie różnych kampanii marketingowych. Wystarczy, aby użytkownik kliknął w reklamę i przeniósł się na stronę docelową.

Zanim jednak zabierzesz się za jej tworzenie, warto dowiedzieć się, jak zrobić landing page, aby spełniał swoje założenia i charakteryzował się dużą skutecznością. 

Dlaczego warto stworzyć landing page?

Jak wspomniano wcześniej langing page, czyli strona do lądowania wykorzystywana jest w działaniach reklamowych. Najczęściej wybiera się ją do generowania leadów. W niektórych przypadkach wykorzystuje się ją także do sprzedaży niektórych produktów. 

dlaczego warto zrobic landing page

Landing page zwykle ma jeden określony cel, często dodatkowo posiada też specjalny formularz do zebrania mailów i prezentuje jeden produkt lub jedną usługę. 

Stronę do lądowania warto stworzyć z kilku względów:

  • Przed wszystkim, główną zaletą strony landingowej jest niezwykła efektywność pod względem sprzedaży.
  • Dodatkowo, jako że landing page ma tylko jeden cel (sprzedażowy), może przynieść więcej konwencji niż zwyczajna strona główna czy podstrona produktu.
  • Co więcej, dobrze zbudowany landing page to klucz do zainteresowania i zdobycia potencjalnych klientów na długie lata. 

5 narzędzi, by stworzyć landing page

Landing page staje się coraz bardziej popularny. Jednak, aby był skuteczny konieczne jest posługiwanie się nim w sposób świadomy. Strona do lądowania może osiągnąć naprawdę wysokie współczynniki konwersji, jednak aby było to możliwe należy dobrze przemyśleć zamysł, zaprojektować i wykonać z naciskiem na odpowiednią optymalizację.

Istnieje wiele darmowych  i płatnych narzędzi i systemów, dzięki którym można stworzyć landing page. Warto się z nimi zapoznać. 

Oto 5 najpopularniejszych narzędzi do tworzenia landing page:

1. Langing page na WordPress

WordPress jest jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do stworzenia strony docelowej. Owa platforma z pewnością jest bardzo pomocna, oferuje ona wiele narzędzi i metod. Skutecznym rozwiązaniem jest użycie jednego z dostępnych szablonów. Dostępne edytory dają naprawdę wiele możliwości. 

landing page - wordpress

Tworzenie stron lądowania przebiega w kilku łatwych krokach. Nawet osoby, który nie znają się na projektowaniu stron internetowych z pewnością sobie poradzą. Warto jednak zaznaczyć, że gotowe szablony są dostępne w wersji darmowej i płatnej. Wszystko zależy od preferencji użytkownika i tego jaki efekt chce osiągnąć. 

2. Landing page w Mailchimp 

Mailchimp jest kolejnym narzędziem godnym polecenia, który z pewnością przyda się podczas tworzenia landing page. Portal ten pozwoli na zwiększenie grona odbiorców i promowanie usług w Internecie. Podobnie jak w przypadku WordPress, tworzenie stron docelowych za pośrednictwem Mailchimp jest bardzo proste. W pierwszej kolejności należy nadać stronie nazwę, a także wypełnić wskazany formularz rejestracyjny. Następnie można już zapoznać się z dostępnymi szablonami i dopasować stronę do swoich potrzeb. 

landing page - mailchimp

Kiedy strona jest już gotowa, można rozpocząć jej promowanie w Internecie, aby trafiła do jak największej ilości osób. Edytowanie strony jest możliwe w każdym momencie, tak aby na bieżąco dopasowywać ją do potrzeb. 

3. Landing page na Wix

Wix jest następną platformą, która można wykorzystać do tworzenia landing page. Podobnie jak w przypadku poprzednich narzędzi, wix.com oferuje dość szeroką gamę szablonów, które znacznie ułatwiają tworzenie strony.

landing page - wix

Szablony te są zaprojektowane i stworzone z myślą o tym, aby generowały jak najwięcej kliknięć. Poszczególne motywy są wyposażone we wszystkie najważniejsze elementy jak np. nagłówek, miejsce na zwięzły i chwytliwy komunikat, CTA itd. Poszczególne szablony są także wykonane z dbałością o dużą estetykę oraz w oparciu o prosty design.

4. Landing page w ConvertKit

ConvertKit to kolejna, bardzo ciekawa propozycja dotyczącą tworzenia lending page. Za jej pośrednictwem, można bardzo szybko stworzyć efektowną platformę.  Wystarczy wybrać najbardziej dogodny szablon i edytować go zgodnie z własnym celem i preferencjami. Z powodzeniem można dostosować najmniejsze elementy jak np. czcionka, kolor, grafika w formularzu itd. Strona może być naprawdę bardzo kreatywna. 

landing page - convertkit

Użytkownicy CanvertKit mają do dyspozycji szereg narzędzi, które świetnie się sprawdzą podczas tworzenia stron docelowych. Wszystkie usługi są w pełni bezpłatne. 

5. Landing page na Landingi

Landingi jest ostatnią platformą przydatną podczas tworzenia landing page. Portal ten oferuje szereg przydatnych narzędzi, które pozwalają na projektowanie efektownych stron do lądowania. Aby się wybić w kampaniach marketingowych, przede wszystkim należy we właściwy sposób zaprojektować stronę. Twórcy portalu oferują rozwiązania, które pomagają zbudować lepsze relacje z klientami. W dowolnym momencie można edytować projekt i wprowadzać zmiany. 

landing page - landingi

Dobrze przygotowany landing page ma bardzo duże znaczenie i pozwala zainteresować odbiorców i skutecznie promować produkt lub usługę w Internecie. Warto więc wykorzystać któreś z narzędzi czy platform do kreowania stron do lądowania, aby osiągnąć sukces. 

Autor